אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

איך שומרים על ניקיון בריכת נוי ודגים


בריכת נוי, בעיקר כאשר היא משלבת דגים אינה דורשת הרבה, אך על מנת להבטיח תקינות אקולוגית, יש לדאוג לתחזוקה מינימאלית אך הכרחית. 

בריכת נוי בגינה היא מראה מרהיב ומרגיע במיוחד המעניק לגינה כולה מראה מוקפד ועשיר יותר. גינת הנוי בגינה לרב תהפוך לפינת החמד המושכת את רב תשומת הלב. מנגד, תחזוקה לא נאותה של בריכת הנויבגינה, עשויה לגרום לנזקים רבים ואף לזיהומים. על מנת למנוע תהליך זיהום, יש צורך בתחזוקה קלה והקפדה על מספר תנאים.

איך נבטיח התפתחות תקינה בבריכת הנוי:

השיטה היא פשוטה. בריכות נוי, בעיקר כאלו המשלבות דגים המוקמות במקצועיות תוך תשומת לב לפרטים תוביל לבריכת נוי המתחזקת את עצמה באופן עצמאי ומושלם. הרעיון הוא להעניק לטבע את הכלים להם הוא זקוק על מנת לבצע את העבודה כמו שרק הוא יודע. משמע - איזון אקולוגי. 

חשוב לדעת כי הקמת בריכת הנוי בצורה לא נכונה או לקויה, עשויה להפוך את פעולת הניקיון למורכבת ולא פשוטה בכלל.

מים נקיים לבריכה מאוזנת:

ככלל, ככל שישנם יותר דגים בבריכה, כך יש צורך להחליף ולרענן חלק מהמים לעיתים תכופות יותר. בריכות נוי המשלבות בעיצובן צמחי מים מסוגים שונים, ניזונים ממי הבריכה ופולטים חנקה אשר בריכוז גבוה, עשויה לפגוע בדגי הנוי ובמערך האקולוגי של הבריכה. על מנת למנוע זאת, מומלץ להקפיד להחליף כשליש ממי הבריכה במים נקיים אחת לחודש לערך.. איך עושים זאת? בעזרת צינור מים רגיל, הפולט מים בזרם נמוך לבריכה ומציף אותה עד שהמים הישנים נפלטים החוצה ואילו המים הנקיים מרעננים את מי הבריכה. תהליך זה אם נעשה נכון ובסבלנות, אינו פוגע בצמחי המים ואינו פוגע בדגי הנוי. על תהליך החלפת המים ניתן לוותר בימי החורף הגשומים. 

בנוסף לפעולת החלפת המים, מומלץ לשמור על ניקיון המים באופן שוטף. אחד הגורמים המרכזיים להיווצרות המוניה במים המסכנת את הדגים, הם עלים ולכלוך. בעזרת מסננת המתאימה לניקין בריכות, מומלץ להקפיד להרחיק עלים שנשרו אל הבריכה או לכלוך שהתעופף אליה. עלים יבשים השוקעים אל קרקעית בריכת הנוי מתפרקים באיטיות בקרקעית הבריכה ונרקבים. תהליך זה, משחרר חומרים המאיצים התפתחות אצות במים. במקרים בהם אנו מזהים כי הבוצה הצטברה על קרקעית הבריכה, חשוב לנקות אותה היטב בהקדם. 

במקרים בהם בריכת הנוי שלכם משלבת צמחי מים, כדאי להקפיד על דישון שנתי וגיזום בהתאם לצורך. את הדישון השנתי מומלץ לבצע בתקופת האביב באמצעות דשן ייעודי המתאים לשימוש בצמחי מים. אין להשתמש בדשן לצמחיה רגילה! 

שלב חשוב לא פחות הוא שלב ניקיון הפילטרים. מומלץ מידי כמה חודשים לבדוק את תקינות הפילטרים וניקיונם. מומלץ להקפיד על ביצוע ניקיון הפילטרים בעת הצורך, כאשר אנו מזהים שהפילטרים סתומים ו / או אינם עובדים כראוי. תהליך זה נעשה לעיתים רחוקות מאחר והוא עשוי לפגוע בבסינון הביולוגי הקיים בבריכה. 

 כדאי לדעת, כי כאשר בריכת הנוי מוקמת על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום, כל שעליכם לעשות הוא לפקח על התנהלות הבריכה ולשמור על ניקיונה. 

אצלנו באמא אדמה, תקבלו ייעוץ מקצועי, ליווי צמוד ושירותי הקמת בריכות נוי ובריכות דגים מכל סוג ובכל גודל. צרו איתנו קשר עוד היום.