אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

משטחי דק עץ לגינה


הפתרון המושלם לשילוב משטח שימושי, אסתטי וקל לתחזוקה בגינת הבית שלו או בפנים הבית שלנו, הוא דק העץ. דק עץ קיים במבחר סגנונות וממבחר סוגי עץ כך שניתן להתאים אישית את דק העץ לסגנון הבית שלכם בקלות. 

דק עץ בבית או בגינה הוא גימור מושלם למראה אסתטי ונעים. הוא קל יחסית לתחזוקה והוא משתלב נהדר עם כל סגנונות עיצוב גינות. על מנת להינות מדק עץ איכותי לאורך זמן, כדאי שנלמד עליו מעט.

מהו דק עץ:

דק העץ התחיל את דרכו כטרנד אסתטי בהקמת גינה חסכונית במים וכתחליף למרבד הדשא הדורש כמויות מים ותחזוקה מרובה. אך במהרה, הפך דק העץ לחלק בלתי נפרד מעיצוב גינות במגוון סגנונות. הוא מספק פתרון אסתטי, נוח, אקולוגי, חסכוני וקל לתחזוקה. תחזוקת הדק קלה יחסית למקובל להניח, והיא אינה דורשת יותר משימון הדק בעזרת שמן דק ייעודי אחת לשנה.

מאילו חומרים מקימים דק עץ:

על מנת להקים דק עמיד, יציב ואיכותי, עלינו להתשמש בעץ המתאים למטרה זו. סוגי העץ הנפוצים ביותר לשימוש בהקמת דק עץ הם עץ אורן, עץ איפאה או אדני רכבת. עץ האורן הוא אחד מסוגי העץ הנפוצים ביותר. הוא עץ רך, הוא קל לעבודה וקל לצביעה, והוא עובר תהליך חיטוי מיוחד על מנת להגן עליו מפני מזיקים ומפני עובש. לרב, הקמת דק מעץ אורן היא הזולה ביותר. עץ איפאה לעומת זאת, הוא עץ קשה במיוחד, מה שהופך אותו לקשה יותר לעבודה ולצביעה, אך תוחלת החיים שלו ארוכה פי כמה. עץ האיפאה מאופיין בגוון החום-אדמדם שלו והוא מתאים במיוחד לאקלים הישראלי.  דקים מאדני רכבת הם בעצם לוחות עץ אלון ששימשו בעבר כחלק מפסי הרכבת. הם עוברים תהליך ארוך של הקצעה, איטום, חיתוך, ליטוש וצביעה והם מוכנים לשימוש ממוחזר כדק עץ מרהיב ביופיו בעל טקסטורות מיוחדות.  

מהו תהליך הבנייה של דק עץ:

הקמה ובנייה של דק עץ דורש ידע נרחב והבנה בתחום הקמת הדקים. תהליך ביצוע העבודה דורש ידע טכני, תכנון הנדסי, תכנון תשתיות ניקוז ושילוב אלמנטים נוספים כמו תאורה, אדניות וכו'. על מנת להגיע לתוצאה מושלמת, יש להיעזר בכלי עבודה מקצועיים ואיכותיים. אלו יקלו עלינו את החיתוך המדויק שיקנה לרצפת דק העץ מראה מושלם ונקי. הקמץ הדק מחייבת עבודה יסודית ומקצועית שתבטיח חיזוק מירבי של לוחות עץ הדק לקונסטרוקציה שהוקמה. חשוב מאוד להקפיד על התקנה נכונה של הקרש הראשון בתהליך בניית הדק וזאת על מנת להבטיח כי גובהו הסופי מתאים במדויק לגובה השטח המקביל. חשוב להקפיד על שמירת מרווחים קבועים מינימאלים שיאפשרו לעץ "לנשום", להתרחב ולהתכווץ באופן טבעי בהתאם לעונות השנה. מרווחים אלו גם יאפשרו זליגת מים בין החרצים בצורה יעילה וימנעו התצטברות שלוליות על משטח הדק.

 

על מנת להינות מתוצאות לאורך זמן, מומלץ להיעזר בברה מקצועית המספקת שירותי בניית דקים מעץ. צרו איתנו קשר עוד היום לייעוץ והזמנות. 

חברת אמא אדמה מספקת שירותי גינון ועיצוב נוף בכל רחבי הארץ. אנו מספקים שירותי הקמת דק, הקמת פרגולות וכל עבודות העץ לגינה.