אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

עיצוב גינה ים תיכונית


גינה בסגנון ים תיכוני היא גינה בסגנון נפוץ מאחר והוא מתאים לאזורנו, וסגנונו מתאים לכמעט כל סגנון בית. הצמחייה המאפיינת גינות ים תיכוניות עמידה ומתאימה לאקלים הארץ ישראלי והמראה המהמם הופך את הגינה שלנו למקום אהוב במיוחד. 

אלמנטים המשתלבים בסגנון גינה ים תיכונית:

טבע, ניחוחות, זרימת מים ושלווה. אלו המאפיינים העיקריים של גינה המעוצבת בסגנון ים תיכוני. שילוב אלמנטים טבעיים כמו עץ ואבן יכניסו חום ומראה טבעי לגינה. סלילת שבילים בעזרת אבני מדרך טבעיות או בעזרת אדני רכבת, הקמת גרמי מדרגות בעזרת אבנים טבעיות והקמת בריכות נוי וזרימת מים מתאימים במיוחד. צבעים מרהיבים, ריחות  עזים וחומרים טבעיים, הם אלו המאפיינים את הגינה הים תיכונית. 

צמחייה המשולבת בגינות בסגנון ים תיכוני:

צמחי תבלין הם סוג הצמחייה הנפוצה ביותר בהקמת גינה בסגנון ים תיכוני. בדומה לגינה בסגנון כפרי, גם כאן, הריחות והניחוחות עוטפים את הגינה ומזכירים בית. מלבד צמחי תבלין, עצי זית מאפיינים מאוד ומתאימים מאוד לגינות בסגנון זה. לעצי זית יש נוכחות אדירה והם מחזקים באופן חד משמעי את האופי הים תיכוני של הגינה. הקמת הבוסתן בשילוב עצי פרי וערוגות של ירקות מרמזים רבות על האווירה הים תיכונית ועל המטבח הים תיכוני שמזכיר בית. את כל אלו ניתן לשלב גם בסגנון פורמלי וגם בסגנון טבעי. יש להקפיד כי נטיעת העצים מתבצעת הבצורה מקצועית אשר תבטיח כי שורשי העצים לא יפגעו במנה או בחומה המוצבת בסמוך, ושקוטר צמרת אינו רחב מידי ואינו חוסם את קרני השמש אל הבית. 

צמחייה ססגונית המשלבת צבעים עזים כמו כתום, אדום, צהוב, ורוד וכד'. שילוב של גוונים אלו יעניק לגינה מראה זוהר ושופע ובעיקר ססגוני ומלא חיות. 

חיפויי קרקע, ריהוט ופריטים משלימים:

סוככים, דק ופרגולה מעץ, מסלעות ומפלי מים, טראסות רחבות, שילוב אבן גיר וריהוט מאבן או עץ טבעי כל אלו יעשירו את הגינה ויעניקו לה מראה וניחוח ים תיכוני נעים. חשוב לבקפיד על הקמת אזור בו נוכל להציב פינת ישיבה ומנוחה נעימה שתתאים גם לאירוח. מומלץ להקים הצללה נאותה אשר לא תפגע בשמש השופעת החשובה לצמחייה המאפיינת את הסגנון הים תיכוני. 

הקמת פרגולה ודק עץ מסוגי עץ שונים עשויים להיות פתרון מושלם. הם ישתלבו האופן טבעי במראה הגינה והם קלים לתחזוקה. ניתן לשלב ריהוט גן מאבן טבעית, או משילוב של מתכת עם אבן או עץ. הצבת ספסלים מעוצבים תחת העצים או ליד בריכת הנוי או המפל יעניקו מראה חמים לגינה. נדנדות מעץ כלים מעוצבים כמו אדניות, פסלים, כדים, שערים וגדרות וכד'.   

קיימים סגנונות עיצוב רבים לגינה, הבחירה בינהם תתבצע ע"פ טעם אישי ומרחב בגינה.