אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

הקמת חיפוי קרקע בגינה. מכל סוג ולכל מטרה


חיפוי קרקע הוא הפתרון המושלם לשדרוג החצר או הגינהקיימים המון סוגי חיפויי קרקע וניתן לחפות באמצעותם מגוון שטחים. משטחי דק, דשא סינטטי, אבני מדרך, בטון אדריכלי (בומנייט), אבני חיפוי וכו'. 

לחיפוי קרקע יתרונות משמעותיים, הוא מקל משמעותית על תחזוקת השטח, על ניקיונו ועל מראהו האחיד. הוא מונע צמיחת עשבייה שוטה מחד, אך מגן ומסייע לצמחייה שלנו בהגנה מפני התייבשות ובחסכון במים ותחזוקה.

קיימים סוגי חיפויי קרקע רבים:

בטון אדריכלי:

בטון אדריכלי, עיצוב בבטון או בומנייט, אותו המוצר בשמות שונים, הוא טרנד חזק מאוד בעיצוב גינות. הוא יעיל מאוד, הוא עמיד במיוחד, קל לתחזוקה והוא נראה כמו ריצוף אומנותי מיוחד. המראה האחיד אך המעוצב שלו, מעניק מגע מרשים לכל גינה. חברת אמא אדמה מספקת שירותי עיצוב והקמת רצפת בומנייט במבחר דוגמאות וצבעים.

משטח דק:

משטחי דק נפוצים מאוד בגינות פרטיות אך גם בבתי מלון, במסעדות, במקומות ציבוריים וכד'. הפרקטיקה בשילוב העיצוב העשיר והמרהיב מתאים כמעט לכל סגנון עיצוב ולכן הוא נפוץ כלכך. ברב המקרים, כאשר מקימים משטח דק, מקימים גם פרגולה המעניקה אווירה חמימה ונעימה יותר. בבואנו להקים משטח דק ופרגולה, מומלץ להתרשם מעבודות קודמות של בעל המקצוע. חברת אמא אדמה מבטיחה תוצאות מושלמות לגינה שלך.

אבני חיפוי:

לאבני חיפוי יתרון בולט, הם אינם מתבלים או מתכלים ולכן עמידותן אינה עומדת מול שום חיפוי קרקע אחר. אבני חיפוי הן לעיתים חלוקי נחל ולעיתים אבני טוף, אך קיימים גם אבני שומשום וגרנוליט, ואבני מדרך מפוארות ממגוון סלעים בגוונים מרהיבים. חיפוי קרקע פורייה עליה נשתלה צמחייה, עשוי להוזיל משמעותית במים ובתדירות ההשקיה ובכך לחסוך משמעותית את עלויות תחזוקת הגינה. במאמר הבא ניתן לקרוא עוד על הקמת גינות חסכוניות. יש להקפיד להתקין את אבני החיפוי כהלכה, להיעזר ביריעת פלריג ויתדות ברזל כדי להבטיח עמידות ויציבות לאורך זמן.

דשא סינטטי:

דשא סינטטי הוא התחליף החסכוני, הקל לתחזוקה והירוק עד של הדשא הטבעי. קיימים סוגים רבים של דשא סינטטי, כל סוג עם הפרמטרים המאפיינים אותו. איכות הדשא נמדדת לרוב ע"פ צפיפות הסיבים, מרווח בין תפרים וצפיפותם. התקנת דשא סינטטי שלא כהלכה עלולה לגרום להצפות, שלוליות ענק, ובלאי מוקדם. לכן, ההמלצה היא להתקין דשא סינטטי בעזרת מתקין מורשה.