אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

כל הסיבות להיעזר בשירותי מעצבי גינות מקצועיים


עיצוב והקמת גינת נוי יעילה, נוחה, יפה ועמידה דורשת תכנון מקצועי וידע רב, שכן רק ניסיון והבנה כוללת של מערך הגינה, מסייע בזיהוי ובמניעת תכנון לקוי ומפגעים. לכן מומלץ להיעזר במעצבי גינות וגננים מקצועיים על מנת לבצע את העבודה

תכנון לקוי עשוי לבוא לידי ביטוי במספר רבדים:

הקמת תשתיות לא יעילות:

הקמת תשתית חשמל או תשתית להתקנת מערכות השקייה היא פעולה הדורשת תכנון מוקדם, ידע כללי וניסיון. את נקודות החשמל יש לקבוע רק לאחר תכנון מוקדם של מיקום גופי התאורה וסוגם בדומה להקמת מערכת השקייה. את מערכת ההשקייה יש לתכנן ביעילות תוך התחשבות בסוג הצמחייה, במיקומה ובצרכים שלה וזאת על מנת למנוע מחסור במים.

שימוש בצמחיה לא מתאימה:

כל גינה צריכה צמחייה שופעת שתעשיר אותה ותעניק לה מראה טבעי המקרין רוגע. בטרם שתילת הצמחייה הרצויה, עלינו להכיר את צרכיו של הצמח. האם הוא דורש השקייה מרובה, האם הוא רב עונתי או חד עונתי, האם הוא נושר בסתיו, האם הוא מושך אליו מזיקים וטפילים, במקרה ומדובר בנטיעת עצי נוי או עצי פרי, יש לקחת בחשבון את קוטר העץ בבגרותו ואת היקף התפשטות שורשיו על מנת להימנע מפגיעה בתשתיות ומבנים. בחירת הצמחייה שתעטר לנו את הגינה צריכה להיעשות בקפידה. יש לוודא כי הצמחייה הנשתלת נקייה מנגעים ומחלות.

תכנון לקוי בעיצוב:

הרי אין מאכזב יותר מלגלות כי תכנון הגינה לוקה בחסר. למשל, פינת הישיבה שמוקמה במרכז הגן וללא הצללה, אינה שימושית בשעות היום החמות, פינת הברביקיו שהוקמה נותרה ללא גישה נוחה, עשבייה שוטה חולשת על כל אזור, דשא סינטטי שהותקן שלא כהלכה,  ושלוליות ענק מכסות את השטח בימי החורף הגשומים. תכנון לקוי עשוי לפגוע באינספור פרטים ובסופו של יום, השקעה יקרה של זמן ותקציב עשויים ללכת לאיבוד תוך זמן קצר.

תחזוקה מסורבלת ויקרה:

למעצבי נוף וגננים מקצועיים הכלים והידע הדרוש על מנת להקים גינה ידידותית לתחזוקה, אשר דורשת מינימום השקעה על מנת להישאר מטופחת ומזמינה לאורך זמן. כך גם בנושא עלויות התחזוקה. הרי ברור לכולנו שעם מחירי החשמל המרקיעים שחקים ועם האמרה הברורה כבר לכל ילד ש"ישראל מתייבשת" מחירי המים זינקו פלאים. הקמת גינה המתחשבת בגורמים אלו עשויה לחסוך לנו משמעותית בעלויות בעזרת חיפויי קרקע יעילים, הצללות מתאימות, השקייה נכונה עיצוב והתקנת תאורה סולארית ועוד אינסוף פתרונות לתחזוקה יעילה.

 

אמנם לא כל אחד יכול להרשות לעצמו תחזוקה חודשית שוטפת של מעצבי גינות מקצועיים, לכן, גם אם החלטתם לתחזק את הגינה בכוחות עצמכם, ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע כל חילוף עונה על מנת לשמור על גינה יפה ופורחת כל השנה