אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

הקמת גינה בגג או במרפסת


גינה היא המקום הפרטי שלנו לרגעים של התרגעות בסביבה טבעית ונעימה. לא כולנו מתגוררים בבית המתהדר בגינה. רובנו נאלצים להתגורר בדירה בננין קומות. זו לא סיבה מספיק טובה לוותר על גינה! גם המרפסת שלכם עשויה להפוך לגינה מהחלומות. עם קצת דמיון, ידע וניסיון, כל מרפסת או גג עשוי להפוך לגינה. 

הקמת גינה במרפסת או בגג. למה?

כיום, רב גגות הבניינים מקרינים מראה אפור, מוזנח ולא נעים לעין. חיפוי הגג והפיכתו לגן פורח, מעניק לו מראה אסתטי ונעים יותר, מעניק לנו גינה פרטית נעימה וקלה לתחזוקה ובנוסף, הקמת גינה על הגג מסייעת בהורדת הטמפרטורה ושמירה על בידוד המבנה.

בדומה להקמת גינה בגג, גם במרפסת ניתן להקים פינת חמד נהדרת ופרטית משלכם. לגדל צמחי תבלין וצמחייה עונתית ורב שנתית ולהשתמש בעזרים כמו דשא סינטטי לקבלת תוצאות מרשימות במינימום מאמץ ותחזוקה.

הקמת גינה במרפסת

כיום כמעט כל דירה מצוידת במרפסת שמש. המרפסת, אפילו אם היא נראית לנו קטנה מידי, עשויה להפוך לפנינת טבע נפלאה. ניתן לעצב את גינת- המרפסת שלנו במגוון עיצובים ע"פ הגודל והעיצוב המועדף עלינו. ניתן לשלב מרבד דשא סינטטי באיכות גבוהה שיעניק לשטח מראה טבעי וירוק. אדניות פרחים שיעטרו את המעקה יוסיפו צבע ופריחה ססגונית ופינת ישיבה חביבה עשויה לעשות את העבודה. חברת אמא אדמה מתמחה בהקמת גינות במרפסות או בגגות של בנייני מגורים. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון על מנת להימנע הקמת תשתית לא יעילה העשויה לעלות ביוקר בעתיד.

הקמת גינת גג

ככל הנראה, כיום גג בניין המגורים שלכם מוזנח, ועליו מוצבים דוודים, קולטי שמש, מחסנים למינהם ואולי אפילו חבלי כביסה. אם גג הבניין שייך לכלל הדיירים, הרי שקיימת בעיה להקים בה גינה פרטית משלכם. אך ייתכן מאוד והרעיון יתקבל בברכה בקרב רב הדיירים וכך תוכלו להקים גינה משותפת לכלל דיירי הבניין. אם גג הבניין שייך לכם, אין כל ספק, כי זהו הפתרון היעיל והשימושי ביותר לגג שלכם.

על מה חשוב להקפיד בהקמת גינה על הגג או במרפסת?

בדיקה מוקדמת של האזור והקמת תשתיות יעילות הינם שלב הכרחי בהקמת גינה במרפסת או בגג. יש לוודא את יציבות המבנה ואת המשקל שהוא יכול לשאת מאחר ומיכלי השקייה עשויים להיות כבדים במיוחד.

יש לוודא כי הוקמו תעלות ניקוז יעילות אשר ימנעו הצטברות מים לכדי שלוליות / הצפה או אפילו רטיבות לדירה מתחתנו. מומלץ לייעל את מי הגשמים ואפילו את מי המזגן להשקייה של הצמחייה.

יש להקפיד בבחירת הצמחייה שתמוקם בגינת המרפסת או גינת הגג שלנו. עלינו לזכור כי לכל סוג צמחייה דרישות שונות. חלקם אוהבים מים והשקייה לעיתים תכופות, וחלקם מעדיפים השקייה מינימאלית. חלקם מעדיפים שמש מלאה ואילו חלקם מעדיפים אזור מוצל עם שמש חלקית

לסיכום, הקמת גינה במרפסת או בגג אינה משימה מסובכת במיוחד, וניתן להקים גינה כזו בכמעט כל תקציב. ההמלצה היא לא להתפתות ולהקים גינה על הגג או במרפסת לבד אלא אם יש לכם ניסיון וידע. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בנושא.