אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

דשא סינטטי - כל היתרונות במרבד אחד


דשא סינטטי הפך לשחקן הראשי בעיצוב והקמת גינות נוי. בין אם מדובר בגינות ביתיות או בגינות ציבוריות, השימוש בדשא הסינטטי במגמת עלייההיתרונות הרבים הנלווים לשימוש בדשא סינטטי הופכים אותו לידידותי במיוחד לשימוש, ונוח במיוחד לתחזוקה

כבר אין ספק ששילוב דשא סינטטי בגינת הבית הוא פתרון יעיל וחכם, בעיקר כאשר מחירי המים רק עולים, הזמן הפנוי שלנו לתחזוקה שוטפת הולך ומתקצר ואנו זקוקים למרחב נעים ונוח לשימוש ללא מאמץ מיותר.

הדשא הטבעי, שתחזוקתו השוטפת דורשת השקייה מרובה, כיסוח דשא לעיתים קרובות, גיזום וניקוש עשבים שוטים, ריסוס להדברת מזיקים וכדומה הופך לנטל גדול גם כלכלי וגם פיזי, שגם ביצועו כהלכה, לא יבטיח לנו דשא ירוק ומזמין כל השנה.

הדשא הסינטטי נכנס לחיינו כתולדה של צורך שהפך נפוץ יותר ויותר בעידן המודעות לחיסכון במים בעיקר. לכן ניתן למצוא אותו הרבה בהקמת גינות חסכוניות, אך לא רק.

 

איך בוחרים דשא סינטטי?

סוגי הדשא הסינטטי רבים עד כדי בלבול. קיימים היום מרבדי דשא סינטטי במגוון סוגים, מחירים, אורכים, צפיפויות וצבעים. על מנת לבחור את הדשא המושלם בעבורנו, עלינו לבחון את הצרכים שלנו. באפשרותינו לשלב סוגים שונים של מרבדי דשא על מנת לענות על הצרכים שלנו באופן המדויק ביותר. מומלץ לבחור בדשא סינטטי בעלי צפיפות סיבים גבוהה מאוד, ובעלי מראה טבעי על מנת להגיע לתוצאה הקרובה ביותר לדשא הטבעי.

כאשר אנו מעוניינים לשלב דשא סינטטי המיועד לנוי בלבד, אנו יכולים להשתמש בכמעט כל מרבד דשא סינטטי איכותי על מנת להעניק מראה ירוק וזוהר. אך כאשר אנו רוצים למקם דשא סינטטי שישמש כמשטח לבילוי שעות הפנאי, לילדים, לבעלי חיים ולאירוח, עלינו לבחור בדשא איכותי במיוחד, בעל סיבים באורך בינוני, וצפיפות סיבים גבוהה.

 

האם ניתן להתקין דשא סינטטי בכל מקום?

עוד יתרון בולט של הדשא הסינטטי הוא היכולת שלו להתאים ולחפות כמעט כל משטח וכל אזור. התקנה נכונה ומקצועית, תבטיח תוצאות ועמידות לאורך שנים ארוכות.

 

יתרונות הדשא הסינטטי בגינה אקולוגית:

הקמת גינה אקולוגית הפכה גם היא לנפוצה במיוחד בשנים האחרונות. כולנו רוצים לשמור על כדור הארץ ועל איכות הסביבה, ובשל כך אנו נמנעים מבזבוז חשמל ומבזבוז מים. השימוש בדשא סינטטי חוסך משמעותית בצריכת המים שכן, השקייה של מרבד דשא טבעי בגודל ממוצע צורכת כ- 600 ליטר מים בשנה. מלבד המים, השימוש בדשא סינטטי מפחית את הצורך בריסוס והרעלת האדמה בכימיקלים החודרים לעומק האדמה ולגרום לנזקים בלתי הפיכים למי התהום