אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

עיצוב גינה כפרית


בחירת סגנון עיצוב הגינה הוא שלב משמעותי מאוד. הוא ישפיע באופן ישיר על אופי הגינה, על התוצאה הסופית ועל עלויות ההקמה והתחזוקהרבים מתחברים כיום לעיצוב גינה בסגנון כפרי. סגנון כפרי מאופיין בהקניית אווירה שקטה ורגועה, ומראה רומנטי.

גינה מעוצבת בסגנון כפרי מקרינה רומנטיקה ותחושת חמימות ואינטימיות. היא מתאימה מאוד לגינות קטנות ובינוניות.

אלמנטים המשולבים בגינות בסגנון כפרי:

גינה כפרית מלאה בפינות חמד קסומות. ההתמקדות העיקרית בעיצוב גינה בסגנון כפרי, היא השמירה על ההרמוניה והזרימה. לכן, השימוש בשבילים נפוץ מאוד, הן בפן השימושי והן בפן העיצובי. ברב המקרים, בסלילת השבילים, משתמשים בחומרים טבעיים כמו אבני מדרך, חלוקי נחל, אדני עץ, גרנוליט ועוד. על השבילים להתאים לסגנון העיצוב, אך גם להיות עמידים ויעילים לשימוש.

גינות כפריות אף מתעטרות במגוון פריטי נוי עתיקים או טבעיים כמו כדי חרס, כלי עבודה עתיקים, טרסות מחומרים טבעיים, מפלי מים, סלעים מרהיבים ועוד.

ריהוט הגן הנפוץ בגינות מסוג זה, הוא ריהוט העשוי חומרים טבעיים כמו עץ מעובד באופן מינימאלי, ריהוט מאבן טבעית וכדומה.

 

צמחייה המשולבת בגינות בסגנון כפרי:

גינה כפרית ברב המקרים עשירה בצמחייה. קיים מגוון רחב של צמחייה העשויה להתאים באופן מושלם לגינה כפרית. למשל, גפנים או מטפסים בסמוך לתיחום הגינה או בשילוב פרגולה או טרסה. אדניות משולבות של פרחי עונה ססגוניים, פרחים רב שנתיים ופקעות יעניקו לגינה מראה מלבלב ועשיר במהלך כל העונה. אך ערוגות הצמחים השימושיות והכיפיות ביותר הן ערוגות צמחי התבלין. ידוע כי אין גינה כפרית ללא צמחי תבלין ריחניים. לכן, מקובל לשתול צמחי תבלין כמו רוזמרין, מרווה, לוונדר, נענע, זעתר ולואיזה. כמובן, שאם יש די מקום, מומלץ לשלב גם נטיעת עצי פרי ועצי נוי שיעניקו לגינה את הטאצ' הסופי המושלם.

 

חיפויי קרקע וחיפוי קיר בגינות פרטיות:

גינה בסגנון כפרי מאופיינת בשימוש בחומרים טבעיים. לכן, חיפוי הקרקע וחיפויי קירות במידת הצורך, נעשים באמצעות חומרים טבעיים בלבד כמו חלוקי נחל יפיפיים, אבני מדרך, אבני טוף, סלעים, אדני רכבת וכד'.

גינה בעיצוב כפרי לרב היא גינה חסכונית במים. השימוש בחומרים טבעיים עשוי לתת פתרון יצירתי לחיפוי קרקע יעיל בחסכון במים שישתלב בטבעיות ולא יפגע במראה הגינה.