אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

טרנדים בתחום עיצוב הגינות


עיצוב גינה הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. כתוצאה מכך החלו לצוץ טרנדים חזקים בתחום עיצוב גינות. המגוון הוא רחב והאפשרויות לבחירה גדולות. על מנת לבחור את עיצוב הגינה המתאים לכם ביותר, כדאי שתערכו היכרות קצרה עם כל סגנון עיצוב. 

טרנד עיצוב גינה חסכונית

טרנד עיצוב גינה חסכונית הוא טרנד שנולד מתוך צורך. המים בישראל הם מצרך יקר מאוד, והזמן הפנוי ההולך ומתקצר הופך את טיפוח הגינה למשימה לא פשוטה. לכן, השימוש בדשא סינטטי הפך נפוץ יותר מאי פעם, כמו גם השימוש בחיפויי קרקע מסוגים שונים, טפטפות ומערכות תאורה סולאריות. 

טרנד עיצוב גינה בסגנון ים תיכוני

המגוון הרחב של סגנונות עיצוב גינות עשוי להיות מעט מבלבל. סגנון עיצוב ים תיכוני הוא אחד מסגנונות העיצוב הנפוצים ביותר בעיקר בשל התאמתו לאקלים הארצישראלי.  הצמחיה אותה משלבים בגינה בסגנון ים תיכונית מתאימה לאקלים שלנו ולכן צומחת בצורה בריאה וטובה. למשל, עץ הפיקוס, עצי דקל על סוגיהם, ציפור גן עדן וכו'.  

לסגנון העיצוב הים תיכוני יתרונות רבים והוא עשוי להתאים לכל גינה באופן מושלם. לרב, יהיה צורך בהשקייה מרובה ולחות גבוהה. 

טרנד עיצוב גינה על פי עקרונות הפנד שואי

ע"פ עקרונות הפנג שואי, יש להפוך את המרחב בו אתה נמצא לכזה שנעים להיות בו. האלמנטים העיקריים בשילוב בגינה ע"פ . עקרונות הפנג שואי, הם מים זורמים כמו בבריכות נוי, בריכת דגים, נחלים מלאכותיים, מפלי מים ומזרקות. מלבד אלו, על הגינה להכיל אזורים רגועים למנוחה, גימורים בקווים עגלגלים ומעוקלים וכד'. 

טרנד עיצוב גינה אקולוגית

המודעות לאיכות הסביבה עולה משנה לשנה ואיתה התפתח תחום הגינות האקולוגיות והאורגניות המשלבות אלמנטיים מן הטבע כמו חלוקי נחל, אבני טוף, מפלי מים מלאכותיים, דישון והשבחת האדמה על ידי שאריות של ירקות ופירות ההוכפים לדשן איכותי וכו'. בנוסף, עיצוב גינה אקולוגית לרב משלב צמחי תבלין וירקות ופירות ככל האפשר. 

טרנד הגינה המודרנית:

הגינה המודרנית נולדה כתוצר לוואי של צורך בגינה גם בדירות גבוהות שאינן צמודות קרקע. הגינה המודרנית מוקמת לרב במרפסת הדירה או על גג הדירה. תהליך זה הוא תהליך מוקפד ומורכב מאחר והוא טומן בחובו סכנות בטיחותיות העשויות להיגרם בעקבות משקל עודף ותכנון לקוי. גינת גג היא גינה המוקמת על גג בניין ובמקריםאחרים, גינה המוקמת במרפסת היא פתרון מצוין לא פחות. ברב המקרים בגינות אלו, נעשה שימוש בדשא סינטטי או בדק מעץ על מנת להעניק לגינה מראה טבעי. אדניות עץ משתלבות נהדר בגינות מודרניות מאחר והן עשויות עץ טבעי וניתן לזרוע ו/ או לשתול בהן צמחי תבלין, צמחי נוי ואפילו ירקות!.