אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף
אמא אדמה - חברת גינון ועיצוב נוף

הקמת גינה פורחת לאורך זמן


גינה פורחת תמיד היא כבר לא חלום שלא ניתן להגשים. גינה פורחת יפה ומטופחת דורשת תכנון נכון ושקול והקמה מקצועית ע"י אנשי מקצוע תבטיח לכם גינה פורחת, ירוקה שנעים להיות בה ודורשת תחזוקה בסיסית. מה כדאי לדעת על מנת להקים את הגינה הפורחת המושלמת?

 

על מנת להגיע אל התוצאה הרצויה, עלינו להקפיד על מספר דברים:

1. תכנון נכון של הגינה עוד בטרם הקמתה משפיעה רבות על התחזוקה ועל המראה שלה. הצללת איזורי ישיבה, מקורות מים כמו מפלים, מזרקות ובריכות נוי וכד'.

2. הקמת גינה קלה לתחזוקה - טיפוח הגינה הוא שלב מכריע. כאשר הגינה אינה מטופחת, היא במהרה הופכת לג'ונגל ועשויה להפוך אף למפגע בריאותי ובטיחותי. על מנת להקים גינה קלה לתחזוקה, יש להתייעץ עם אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון. מעצבי נוף וגננים מקצועיים, מכירים את כל הדרכים להפוך את הגינה לתחזוקה קלה כמו שימוש בחיפויי קרקע, הקמת תשתיות השקייה ותשתיות תאורה חסכוניות, שימוש בתאורה סולארית, שילוב צמחים חסכוניים במים וכדומה.

3.שילוב צמחייה ירוקת עד ורב שנתית עם צמחייה עונתית צבעונית, פקעות, שיחים ונטיעת עצים במקומות הנכונים.

4. שילוב דשא סינטטי וחיפויי קרקע כתחליף לדשא טבעי אשר דורשת תחזוקה שוטפת קבועה כמו השקייה תדירה, ניקוש עשבים, ריסוס והדברת מרחיקים, כיסוח וגיזום וכד'.

5. בניית מאגר מידע אישי – רכישת ידע בסיסי עשוי להועיל משמעותית בהקלה על תחזוקת הגינה. הן בתחזוקה עצמאית והן בניהול גננים. המידע קיים היום האופן זמין במיוחד. ניתן לקרוא מידע מקצועי ברשת האינטרנט, להשתתף ולהתייעץ בפורומים מקצועיים, בספרות מקצועית הקיימת בשפע, בכתבי עת ועיתונים וכד'. אם נדע מהם כמויות המים הרצויות להשקייה ובאיזו תדירות מומלץ להשקות, נשמור על קרקע לחה ופורייה לאורך זמן ונמנע מהתייבשות או ריקבון של הצמחייה.אם נדע לשתול את הצמחייה נכונה בעונות הנכונות ובמקומות הנכונים, נאריך משמעותית את אורך חייהם, כך גם בנושא הגיזום, הדישון ועוד. ידע הוא כח וככל שתצברו הרבה ממנו, כך הגינה שלכם תזכה להתייחסות נכונה וטיפול נכון.

6. מומלץ לא להעמיס את הגינה בפרטים. עומס יתר של צמחייה או של פריטי נוי עשוי לחסום את קרני השמש לצמחייה ובכך לגזול ממנה את האור הדרוש לה.

על מנת להקים גינה ירוקה לאורך זמן, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע לפחות לטובת ההקמה הראשונית. הבחירה על המשך הטיפול בה הינו בהתאם ליכולות ולידע האישי ולזמן הפנוי. אך ברב המקרים, גם אם בחרת לטפח את גינתך בעצמך, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע לפחות מידי חילוף עונה